Rekomenduojamas įrašas

Užburiantis flamenko šokio spektaklis „Svajonės“ su Sandra Domingo jau Širvintose!

Spalio 19 d. Širvintų kultūros centre choreografė ir flamenko šokėja Sandra Domingo p

ristato itin daug artistinių ir fizinių pastangų reikalaujantį flamenko šokio spektaklį „Svajonės“ – apie žmogų kuriančias svajones: drąsias, sparnuotas ir įkvepiančias.
Sandra prisipažįsta, kad šio spektaklio idėja, įkvėpta urugvajiečio poeto Mario Benedetti, leidžia kaskart atlikti mažytę išpažintį apie eilę slaptų troškimų, kurie neturi ribų ir suteikia gyvenimui polėkio. Apie mažas svajas, kurios tyliai aplanko kiekvieną, bet išeina su dideliu trenksmu. Apie tai, kad svajonių saldumas slypi jų siekime, o ne rezultate.
Išskirtinio dizaino kostiumai, klasikiniai ir ekspresyvūs flamenko šokio elementai, persipinantys su netikėtais ir originaliais scenos raiškos ieškojimais. Spektaklyje skamba Diego Gallego, J.S. Bacho, J. Štrauso ir kitų šiuolaikinių kompozitorių muzika.

Sandra Domingo – išraiškinga ir energinga profesionali flamenko šokėja ir choreografė, „Flamenko šokio teatro „Sandra Domingo“ įkūrėja. Lietuvių kilmės atlikėja Ispanijos šokio

institute “Alicia Alonso” 2012 metais apsigynė ir įgijo scenos menų magistro laipsnį bei studijavo visame pasaulyje garsioje flamenko meno ir šokio mokykloje “Amor de Dios” (Madridas, Ispanija)), pas pripažintus ir premijomis apdovanotus flamenko šokio virtuozus kaip Farruiqito, Maria Juncal, Joaquin Grilo, La Lupi, Carmen La Talegona, Alfonso Losa, Concha Jareno, David Paniagua, Olga Pericet, El Guito, Pepa Molina, Belen Fernandez, La Tati ir kt. 2012 m. Madrido teatre kartu su kolegomis pristatė eksperimentinį šokio spektaklį „J.S.Bachas: Goldbergo variacijos“, vienoje iš Lietuvos aukštųjų mokyklų dėstė vaidybos ir scenos meno paslaptis.
2015 m. subūrusi charizmatišką šokėjų trupę ir įkūrusi savo vardo teatrą, Sandra Lietuvos ir Latvijos publikai pristatė žiūrovų lūkesčius pranokusį debiutinį flamenko šokio spektaklį „KARMEN: jei Dievas būtų moteris“, 2016 m. pristatė naują, itin daug energijos, pastangų ir laiko pareikalavusį projektą „FIESTA: valgyk, melskis ir mylėk“, 2017 m. pasirodė „Madam“ ir „Svajonės“.

Bilietus į spalio 19 d. spektaklį platina Širvintų kultūros centro kasa ir Bilietai.Lt

Rekomenduojamas įrašas

Grupės „Ambrozija“ muzikos ir humoro šou

Humoro grupė „Ambrozija“ tęsia kelionę po Lietuvos koncertų sales, pristatydama naujausią savo kūrinį – muzikos ir humoro šou.
Pulkas naujų ir jau vizitine „Ambrozijos“ kortele tapusių kultinių personažų pasitiks Jus šiame fantastiškame, humoro klasikais tapusių atlikėjų koncerte, o beprotiški Tatos ir Stefos nuotykiai, nauji Beausio humoro receptai ir iš koto verčiančios improvizacijos su žiūrovais – stebins, linksmins ir neleis atsikvėpti iki paskutinės renginio akimirkos.
Tad tie, kas pasiilgote begalybės nepamirštamų įspūdžių, kas pamiršote, ką reiškia gerai leisti laiką, žinokite – šis šou skirtas Jums!
Grupės „Ambrozija“ koncertas Čiobiškio kultūros namuose vyks spalio 23 d., 17.45 val., o bilietas į šį koncertą – puiki proga pradžiuginti savo bičiulius bei artimuosius!
Bilieto kaina – 6 €. Prieš koncertą – 7 €. Vaikams (7m. – 12m.) – 3 €.

Regioninė folkloro šventė „Suprašė žvirblalis“ Gelvonuose

Regioninė folkloro šventė „Suprašė žvirblalis“ 18-tą kartą į Širvintų kultūros centro Gelvonų filialą sukvietė folkloro puoselėtojus ir atlikėjus. Šventėje dalyvavo: rajono folkloro ansambliai – „Savingė“, Gelvonai, vadovė Laimutė Bikulčienė „Gojus“, Širvintos, vadovė Nijolė Vitkauskaitė; „Medgrinda“, Kernavė, vadovė Kristina Stankevičienė; „Liepelė“, Čiobiškis, vadovė Vida Dambrauskienė; „Vingiorykštė“, Vileikiškiai, vadovė Audronė Burakovienė; „Linksmosios močiutės“, Šiauliai, vadovė Danutė Stungienė. Armonikininkai: Juozas Mateika, Jonas Romaška, Pranas Vrubliauskas. Svečiai: Vilniaus miesto šeimų folkloro ansamblis „Virvytė“, vadovė Loreta Sungailienė ir Kaišiadorių kultūros centro jaunimo folkloro ansamblis „Žilvita“, vadovė Laima Morkūnienė. Šventę papuošė Aldonos Vasiukevičienės tapybos darbų paroda.

Anciūnų filialo mėgėjų teatras regioninėje apžiūroje Ignalinoje

Spalio 13 d. Širvintų kultūros centro Anciūnų filialo mėgėjų teatras (režisierius Gediminas Makauskas) dalyvavo XXIV Lietuvos suaugusiųjų teatrų apžiūroje – šventėje ,,Atspindžiai 2018“ regioniniame ture Ignalinos kultūros ir sporto centre. Teatras vaidino spektaklį „Vagonų dundesy atgyja dienos praeities“ pagal Širvintų rajono Zibalų seniūnijos tremtinių pasakojimus

 

JAUNIMO TEATRO GASTROLĖS ŠIRVINTOSE


Pagal Jaroslavo Hašeko romaną „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“
ŠVEIKAS
Režisierius: Adomas Juška
Trukmė: 1 val. 15 min.

Scenografas, inscenizacijos autorius: Adomas Juška
Kompozitorius: Vygintas Kisevičius

Vaidina:
Andrius Bialobžeskis, Mindaugas Ancevičius, Lukas Petrauskas,
Marius Gotbergas

Premjera 2018 m. balandžio 24 d.

BILIETO KAINA 8 EUR

APRAŠYMAS
Sakoma, kad, jei yra gerų dalykų, kuriuos lėmė Pirmasis ir Antrasis pasauliniai karai, – tai daugybė talentingų „prarastosios kartos“ rašytojų, kurių skaudžios patirtys atsidūrė XX amžiaus labiausiai vertinamos literatūros centre. Tik vargu, ar surastume kitą tokį romaną, kuriame apie karą būtų kalbama taip satyriškai, kaip tai daroma čekų rašytojo Jaroslavo Hašeko „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiuose“.
Režisieriaus Eimunto Nekrošiaus mokinys, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos III-ojo režisūros kurso studentas Adomas Juška debiutuoja spektakliu „Šveikas“ pagal Jaroslavo Hašeko romaną. Savo pirmajame darbe jaunasis režisierius pasirenka kelias kultinio romano autoriaus sukurtas situacijas ir per jas siekia pažvelgti į Šveiką kaip žmogų, kurio šypsena buvo ne lengvas juokas, o aštrus pasipriešinimas valdžiai, karui ir aplinkai. Spektaklyje Šveiko aplinka – kareivių šaudykla, kurioje jis laiko taikinį, kol viršesnieji kareiviai treniruojasi šaudyti. Šveikas šypsosi, kapelionas geria, kareivis rėkia ir šaudo… Režisieriaus tikslas – atskleisti kažką tikro apie kiekvieno iš jų idiotišką egzistavimą.