Autoriaus Archyvai: ŠirvintuKC

„Derliaus kraitė“

Širvintų rudens šventės „Derliaus kraitė“ akimirkos Už nuotraukas dėkojame Širvintų krašto fotografams: Linui Šalkauskui, Žydrūnui Vyšniauskui, Denisui Kizinui, Arnoldui Mikulevičiui bei Danieliui Tamašauskui

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“269″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“100″ thumbnail_height=“75″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“20″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]Daugiau nuotraukų rasite čia

Užburiantis flamenko šokio spektaklis „Svajonės“ su Sandra Domingo jau Širvintose!

Spalio 19 d. Širvintų kultūros centre choreografė ir flamenko šokėja Sandra Domingo pristato itin daug artistinių ir fizinių pastangų reikalaujantį flamenko šokio spektaklį „Svajonės“ – apie žmogų kuriančias svajones: drąsias, sparnuotas ir įkvepiančias.
Sandra prisipažįsta, kad šio spektaklio idėja, įkvėpta urugvajiečio poeto Mario Benedetti, leidžia kaskart atlikti mažytę išpažintį apie eilę slaptų troškimų, kurie neturi ribų ir suteikia gyvenimui polėkio. Apie mažas svajas, kurios tyliai aplanko kiekvieną, bet išeina su dideliu trenksmu. Apie tai, kad svajonių saldumas slypi jų siekime, o ne rezultate.
Išskirtinio dizaino kostiumai, klasikiniai ir ekspresyvūs flamenko šokio elementai, persipinantys su netikėtais ir originaliais scenos raiškos ieškojimais. Spektaklyje skamba Diego Gallego, J.S. Bacho, J. Štrauso ir kitų šiuolaikinių kompozitorių muzika.

Sandra Domingo – išraiškinga ir energinga profesionali flamenko šokėja ir choreografė, „Flamenko šokio teatro „Sandra Domingo“ įkūrėja. Lietuvių kilmės atlikėja Ispanijos šokio institute “Alicia Alonso” 2012 metais apsigynė ir įgijo scenos menų magistro laipsnį bei studijavo visame pasaulyje garsioje flamenko meno ir šokio mokykloje “Amor de Dios” (Madridas, Ispanija)), pas pripažintus ir premijomis apdovanotus flamenko šokio virtuozus kaip Farruiqito, Maria Juncal, Joaquin Grilo, La Lupi, Carmen La Talegona, Alfonso Losa, Concha Jareno, David Paniagua, Olga Pericet, El Guito, Pepa Molina, Belen Fernandez, La Tati ir kt. 2012 m. Madrido teatre kartu su kolegomis pristatė eksperimentinį šokio spektaklį „J.S.Bachas: Goldbergo variacijos“, vienoje iš Lietuvos aukštųjų mokyklų dėstė vaidybos ir scenos meno paslaptis.
2015 m. subūrusi charizmatišką šokėjų trupę ir įkūrusi savo vardo teatrą, Sandra Lietuvos ir Latvijos publikai pristatė žiūrovų lūkesčius pranokusį debiutinį flamenko šokio spektaklį „KARMEN: jei Dievas būtų moteris“, 2016 m. pristatė naują, itin daug energijos, pastangų ir laiko pareikalavusį projektą „FIESTA: valgyk, melskis ir mylėk“, 2017 m. pasirodė „Madam“ ir „Svajonės“.

Bilietus į spalio 19 d. spektaklį platina Širvintų kultūros centro kasa ir Bilietai.Lt

Rudens lygiadienis ir baltų vienybės šventė Kernavėje

Rugsėjo 21- osios vakarą, ant didingų Kernavės piliakalnių sužibo stebulės, fakelai, vyko būgnų, ragų ir senųjų giesmių sąšauka, skambėjo Širvintų kultūros centro Kernavės filialo folkloro ansamblio „Medgrinda“ (vadovė Kristina Stankevičienė) ir folkloro grupės „Girjaukis“ iš Vilniaus dainos. Pilies kalne, rusenant didžiajam rudens lygiadienio ir Baltų vienybės laužui, prisiminėme savo istorines ištakas, bei senąsias rudens pabaigtuvių apeigas. Ugnies šviesa ant kalvų mums ir kitiems priminė, kad saugome savo istorinę atmintį, kad turime būti vieningi.

Nuotraukos Danieliaus Tamašausko ir Giedriaus Grigonio