Be kategorijos

Respublikinės vaikų ir suaugusiųjų armonikininkų varžytuvės

„Mažoji armonika“ ir „Antano armonika“ nuskambėjo Širvintų kultūros centre gegužės 30 d.
Varžytuvių metu, paminėtos kraštiečio armonikininko Antano Zarembos 100- osios gimimo metinės.
Antano Zarembos nominacija, įsteigta Širvintų rajono savivaldybės, atiteko širvintiškiui Vytui Rimkui, surinkusiam daugiausiai žiūrovų balsų.
Armonikininkus vertino:
Lietuvos nacionalinio kultūros centro, Etninės kultūros skyriaus folkloro poskyrio instrumentinio folkloro specialistas, kaimo kapelos „Duja“ vadovas Arūnas Lunys. Kompozitorius, kapelos „Vydraga“ vadovas Algirdas Klova. Etnomuzikologas, muzikos mokytojas Arvydas Kirda.
Sveikiname varžytuvių nugalėtojus!
Varžytuvių „Mažoji armonika“ nugalėtojai:
5–9 metų amžiaus grupėje – Martynas Pšibišauskas iš Panevėžio, (vadovė Lina Vilienė);
10–15 metų amžiaus grupėje – Lukas Gaižutis iš Utenos (mokytoja Rima Garsonienė);
16–19 metų amžiaus grupėje – Viltautas Dranseika iš Molėtų (mokytojas Juozas Kęstutis Kuzmickas).
„Mažosios armonikos“ laureatams dovanas skyrė Širvintų rajono savivaldybė.
Varžytuvių „Antano armonika“ nugalėtojai:
Pirmąją vietą ir 300 eurų premiją laimėjo Mindaugas Didžiokas iš Molėtų;
Antrąją vietą ir 200 eurų premiją laimėjo Jokūbas Goscevičius iš Kauno;
Trečiąją vietą ir 100 eurų premiją laimėjo Dainius Maslauskas iš Vilniaus.
Visiems varžytuvių dalyviams įteiktos Širvintų rajono savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės padėkos ir atminimo dovanos.
Kultūros centras armonikininkams įteikė saldžias dovanos.
Šventėje dalyvavo tradicinė kapela iš Vilniaus „Duja“ (vadovas Arūnas Lunys) ir
Širvintų rajono Kultūros centro Anciūnų filialo kaimo kapela (vadovas Gediminas Makauskas).
Renginį vedė Antanas Laurinkevičius.
Projektą „Respublikinės vaikų ir suaugusiųjų armonikininkų varžytuvės“ finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Širvintų rajono savivaldybė.
Informacinis rėmėjas – Širvintų kraštas“.
Renginio nuotraukos Luko Bartkaus.

Sveikiname

Sveikiname Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ Širvintų rajono vietinio rato nugalėtojus:

Dainininkę Austėją Lisauskaitę (4 m.), vadovė Dalytė Jakštienė, Širvintų miesto l/d „Boružėlė“
Pasakotoją Timą Staniulį (4 m.), vadovė Virginija Stundytė, Širvintų miesto l/d „Boružėlė“
Pasakotoją Gabiją Karaliūnaitę (10 m.), vadovė Janina Jankauskienė, Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro Družų filialas
Pasakotoją Marių Svirską (10 m.), vadovė Erika Svirskienė, Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro Bagaslaviškio filialas
Pasakotoją Elzę Lučunaitę (10 m.), vadovė Kristina Stankevičienė, Širvintų rajono savivaldybės kultūros centras
Pasakotoją Urtę Stankevičiūtę (12 m.), vadovė Kristina Stankevičienė, Širvintų rajono savivaldybės kultūros centras
Skudutininkus Milgintę Jurkevičiūtę (17 m.) ir Liną Paulauską (18 m.), vadovė Kristina Stankevičienė, Širvintų rajono savivaldybės kultūros centras
Regioninio rato konkursas vyks gegužės 12 dieną Molėtuose. Linkime sėkmės!

Kviečiame stebėti Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ Širvintų rajono vietinio rato dalyvių pasirodymus

Konkurso dalyviai:

Jorė Mučinytė (3 m.), vadovė Virginija Stundytė, Širvintų miesto l/d „Boružėlė“
Jorė Stankevičiūtė (3 m.), vadovė Kristina Stankevičienė, Širvintų rajono savivaldybės kultūros centras
Austėja Lisauskaitė (4 m.), vadovė Dalytė Jakštienė, Širvintų miesto l/d „Boružėlė“
Timas Staniulis (4 m.), vadovė Virginija Stundytė, Širvintų miesto l/d „Boružėlė“
Elzė Stankevičiūtė (7 m.), vadovė Kristina Stankevičienė, Širvintų rajono savivaldybės kultūros centras
Kamilė Bartkevičiūtė (7 m.), vadovė Valerija Vansevičienė, Širvintų rajono Gelvonų gimnazija
Adrijus Svirskas (8 m.), vadovė Erika Svirskienė, Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro Bagaslaviškio filialas
Mindaugas Vegelė (7 m.), vadovė Valerija Vansevičienė, Širvintų rajono Gelvonų gimnazija
Gabija Karaliūnaitė (10 m.), vadovė Janina Jankauskienė, Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro Družų filialas
Marius Svirskas (10 m.), vadovė Erika Svirskienė, Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro Bagaslaviškio filialas
Elzė Lučunaitė (10 m.), vadovė Kristina Stankevičienė, Širvintų rajono savivaldybės kultūros centras
Konstancija Simonavičiūtė (11 m.), vadovė Kristina Alejūnaitė, Širvintų meno mokykla
Urtė Stankevičiūtė (12 m.), vadovė Kristina Stankevičienė, Širvintų rajono savivaldybės kultūros centras
Milgintė Jurkevičiūtė (17 m.) ir Linas Paulauskas (18 m.), vadovė Kristina Stankevičienė, Širvintų rajono savivaldybės kultūros centras
Pasirodymus vertins:
Širvintų rajono savivaldybės kalbos tvarkytoja Rima Nainienė
Širvintų rajono savivaldybės švietimo ir kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Vita Majerienė
Širvintų meno mokyklos metodininkė Daiva Chadusevičienė
Ekspertė Aukštaijos regionui, Panevėžio miesto vaikų ir suaugusių folkloro ansamblių „Sierčikai“ ir „Raskila“ vadovė Lina Vilienė
Komisijos pirmininkė, Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro etninės kultūros specialistė, folkloro ansamblio „Savingė“ vadovė Laimutė Bikulčienė.
Konkurso nugalėtojus skelbsime balandžio 16 d.