Temos Archyvai: Gelvonai

Liepos 6 d. šventėme Valstybės dieną. Renginiai ir „Tautiškos giesmės“ giedojimas Širvintų rajone

Gelvonų seniūnijos kultūros diena

Gelvonuose pri(si)minti krikštynų papročiai

Gelvonų krašto žmonės, neabejingi lietuvių liaudies dainai ir šokiui, liaudiškiems pasakojimams, vasario 22-osios popietę rinkosi kultūros namuose, kur vyko Gelvonų seniūnijos kultūros diena.

Seniūnijos saviveiklininkai parengė teatralizuotą koncertą „Ėjo kūmas per sodą“, kurį sudarė trys dalys: „Kūmų išlydėjimas“, „Kūmų sutikimas“ ir „Kūmų pietūs“. Scenoje vaidinantys kūdikio Tėvai (Akvilė Adomavičiūtė ir Kęstutis Stankevičius), Kūmai (Jūratė Stankevičienė ir Lionginas Juzėnas), Pribuvėja (Ona Valančienė) vaidybinėmis situacijomis bei įtaigiais dialogais atskleidė krikštynų tradicijas bei papročius. Meistriškai režisuotos ir suvaidintos situacijos neleido žiūrovui nukreipti dėmesio nuo scenoje vykstančio veiksmo. O žiūrovų būta ne tik iš Gelvonų seniūnijos, bet ir iš Čiobiškio, Alionių, Širvintų…

Gelvonų filialo vadovės Gitos Krylavičienės režisuotame koncerte dalyvavo Gelvonų gimnazijos vaikų folkloro ansamblis „Dagilėlis“ ir pasakotojas Marius Svirskas (vadovė Audronė Dabravolskienė), Gelvonų filialo folkloro ansamblis „Savingė“ (vadovė Laima Bikulčienė), Bagaslaviškio namų muzikavimo grupė (vadovas Kazys Petreikis), Gelvonų filialo mėgėjų teatro pasakotojas Kazys Visackas, Gelvonų gimnazijos gimnazisčių Faustos Sapitavičiūtės ir Snieguolės Frankauskaitės duetas (vadovas Gintaras Pauliukonis), Gelvonų gimnazijos moksleivių vokalinis ansamblis (vadovas Gintaras Pauliukonis), Džordanos Amulytės ir Justinos Masilionytės duetas (vadovas Kazys Petreikis).

Gelvonų saviveiklininkų koncertinius numerius į vientisą visumą jungė šventės vedėja Roma Vareikienė. Žiūrovai, stebėdami veiksmą scenoje ir klausydamiesi dainų bei pasakojimų, parengtų pagal etnografų pastebėjimus, turėjo galimybę dalyvauti interaktyvioje veikloje (pasitikti iš bažnyčios su kūdikiu grįžusius Kūmus), sužinojo daug įdomių detalių apie krikštynas: kokius daiktus įduoti kūmams vežant vaiką krikštyti, kad jo gyvenimas būtų laimingas, ką daryti, kad kūdikis nesiseilėtų ir dantukai nebūtų reti… Beveik pusantros valandos besitęsęs koncertas buvo labai smagus – skaidrinęs nuotaiką ir praturtinęs etnografijos žinias.

Pasibaigus šventei, scenos entuziastai už liaudiškas tradicijas ir papročius puoselėjantį koncertą sulaukė daugybės padėkos žodžių, dovanų, gėlių ir aplodismentų. Krikštynų apeigose dalyvavę artistai bei žiūrovai turėjo galimybę paskanauti „Bobutės košės“. Renginį rėmė Vartotojų kooperatyvas „Veivera“.

Romas Zibalas

Gelvonų filiale atidaryta rankdarbių paroda

Sausio 31 d. Širvintų kultūros centro Gelvonų filiale atidaryta trijų kartų rankdarbių paroda. Šioje parodoje eksponuojami įvairiomis technikomis atlikti gelvoniškių rankdarbiai: audiniai, siuviniai, mezginiai ir nėriniai, rankomis austi paveikslai, megzti žaislai ir dirbiniai iš popieriaus. Dalis jų, vaikų išsaugoti senųjų Gelvonų audėjų, siuvinėtojų ir mezgėjų darbai.
Lankytojų dėmesio sulaukė Gelvonų gimnazijos grožio studijos rankdarbiai. Juos pristatė technologijų mokytoja Jūratė Garnienė. Grožio studijos dalyvės parodos lankytojus mokė kaip pasigaminti gėles iš krepinio popieriaus.
Parodos atidaryme koncertavo Gelvonų gimnazijos vaikų folkloro ansamblis „Dagilėlis“, vadovaujamas mokytojos Audronės Dabravolskienės.

Rankdarbių autorės:
Regina Ramaškevičienė, Aldona Steckienė, Živilė Sviderskienė, Gita Jatkauskienė, Renata Bartkevičienė, Violeta Grudzinskaitė, Ona Valančienė, Jūratė Purlienė, Svetlana Savarauskienė, Laimutė Vaizgenienė, Danguolė Radzevičienė, Irena Savarauskienė, Vaidilutė Vilčinskienė, Regina Jūrienė, Diana Taujanskienė, Stasė Mikučionienė, Aldona Vaitonienė, Nijolė Giedraitienė, Stefanija Zemlenskienė, Valerija Martinkienė, Elena Elijošienė, Danutė Logvinenko, Fausta Sapitavičiūtė, Emilija Švedaitė, Deimantė Kanopkinaitė, Dignė Žilinskaitė, Evelina Dindaitė, Ramunė Šalkauskaitė, Silvija Miknevičiūtė.

Rankdarbiais galima pasigrožėti iki vasario 25 dienos.

Kūrybinės dirbtuvės Gelvonų filiale

Lapkričio 28 d. Gelvonų filiale veikė kūrybinės dirbtuvės „Kalėdinių dekoracijų gamyba“
Edukatorės Inga Čereškevičienė ir Sondra Bartulienė kartu su dirbtuvių dalyviais kūrė
kalėdines puošmenas. Šie rankų darbo dirbiniai sukelia ypatingą šventinę nuotaiką.