Temos Archyvai: Čiobiškis

Čiobiškio seniūnijos kultūros diena

Lapelėse skambėjo poeto Pauliaus Širvio žodžiai

Vasario 15-osios vidurdienį Lapelių kaimo bendruomenės namuose vyko Čiobiškio seniūnijos kultūros diena. Saviveiklinio meno entuziastai parengė meninę kompoziciją „Ilgesys – ta giesmė“, skirtą poeto Pauliaus Širvio 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Idėjų ir kruopštumo nestokojanti Čiobiškio filialo vadovė Vida Dambrauskienė pasistengė, kad ir scenarijaus žodžiai, ir parinktos eilės, ir koncertiniai numeriai, ir vaizdinė medžiaga būtų susiję su poeto Pauliaus Širvio kūryba, gyvenimu, asmenybės bruožais, lankytomis vietomis. Dainose ir eilėse dažnai minimi beržo, klevo, gluosnio, žvaigždžių, kelio, žuvėdros, jūros įvaizdžiai ragino žiūrovą mintimis keliauti į neaprėpiamas erdves ir pajusti svajingą bei ilgesingą talentingo poeto žodį.

Lapelėse koncertavo Čiobiškio filialo folkloro ansamblis „Liepelė“ (vadovė Vida Dambrauskienė), moterų vokalinis ansamblis „Lyra“ (vadovė Inga Strakauskienė), liaudiškos muzikos kapela drauge su Gintare Jakštiene ir Kęstučiu Krikštaponiu (vadovė Vida Dambrauskienė), šoko Lapelių kaimo bendruomenės šokių kolektyvo „Desso“ jaunimo ir vaikų grupė (vadovė Erika Svirskienė). Poeto Pauliaus Širvio eiles skaitė Lionginas Juzėnas ir Almantas Piškinas.

Gausiai salėje susirinkę žiūrovai negailėjo aplodismentų. Po koncerto kolektyvų vadovai ir scenos entuziastai buvo įvertinti pagyrimo ir padėkos žodžiais, gėlių žiedais ir dovanomis. Gražius žodžius saviveiklininkams išsakė rajono merė Živilė Pinskuvienė, vertinimo komisija, l. e. Čiobiškio seniūno pareigas Lionginas Juzėnas, Lapelių bendruomenės atstovai Daiva ir Dainius Drazdauskai.

Koncertų salėje įsitaisiusių kraštiečių ir svečių dėmesį traukė sumaniai paruošta scenografija ir tapybos darbų paroda – tai Lapelių bibliotekininkės Janės Stravinskienės kruopštus darbas. Parodoje eksponuoti Janės Stravinskienės, Henriko Plaščiausko, Janovič, Luko Arbočiaus, Odetos Kanopkaitės, Luko Lisausko, Kristinos Dulaitytės darbai.

Romas Zibalas

„Atmintis gyva, nes liudija“ Širvintų rajone

Laisvės gynėjų dienos pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Širvintų rajone.
Kernavė prisijungė prie visuotinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, o aikštė pražydo „Neužmirštuolių pieva“ kaip simbolis, kad kovojusieji už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę nepamiršti.

Čiobiškyje vyko pilietinė akcija – „Atmintis gyva, nes liudija“ ir akcija „Atminties vainikas“.

Artimiausi renginiai filialuose

Eglutės įžiebimas Čiobiškyje

Gruodžio 14 d. Čiobiškyje įžiebta Kalėdų eglutė. Kalėdų senelis buvo dosnus, visus susirinkusius vaišino saldainiais, o mažiesiems nepagailėjo ir dovanėlių. Visi linksminosi, dainavo ir žaidė žaidimus.

Ansamblio LYRA gastrolės

Lapkričio 30 d. Čiobiškio filialo moterų vokalinis ansamblis „Lyra“ (vadovė Inga Strakauskienė) koncertavo vokalinių ansamblių šventėje „Dainoje randu draugus“ Truskavos kultūros centre (Kėdainių r.)

Čiobiškio ir Družų filialų kolektyvų gastrolės

Širvintų kultūros centro Čiobiškio filialo moterų vokalinis ansamblis „Lyra“ (vadovė Inga Strakauskienė), Čiobiškio filialo liaudiškos muzikos kapela (vadovė Vida Dambrauskienė), Družų filialo moterų vokalinis ansamblis „Svaja“ (vadovė Audronė Burakovienė) lapkričio 23 d. koncertavo vakaronėje „Rudens vartus užveriant“ Jonavos kultūros centro Upninkų filiale.