Alionyse pradėtas Seniūnijų kultūros dienų maratonas

Sausio 31-osios vakarą Širvintų kultūros centro Alionių filiale star­ta­vo tradiciniu tapęs renginys – Seniūnijų kultūros dienos. Būtent toks gražus saviveiklininkų ir žiūrovų susitikimas per Širvintų rajono kaimus ir miestelius visą mėnesį neš muziką, dainas, spektaklius, gerą nuotaiką ir audringus plojimus.

Alionių seniūnijos saviveiklininkai, vadovaujami filialo vadovės Birutės Pekarskienės, parengė teatralizuotą kompoziciją „Tegul širdis sušyla“. Žiūrovus džiugino Lauros Pažusytės ir Justino Blažio duetas, solistė Sonata Jankauskaitė, Alionių filialo kaimo kapela „Spalgena“, maloniai nuteikė mergaičių šokių kolektyvo debiutas.

Pačių gražiausių pagyrimo žodžių nusipelno dar vienas debiutantas – Alionių filialo mėgėjų teatras ir jo aktoriai: Irena Lebionkienė (Tėvas), Birutė Pekarskienė (Motina), Asta Duchnevičienė ir Irena Gridziuškienė (Dukterys, atvykusios iš miesto), Juozas Duchnevičius (Žentas) ir kiti. Vertėtų pažymėti, kad Irenai Lebionkienei ypatingai gerai pavyko sukurti Tėvo vaidmenį ir jį atskleisti gausiai susirinkusiems žiūrovams ne tik iš Alionių seniūnijos, bet ir iš Giedraičių ir Bekupės.

Visa meninė programa sukosi apie lietuvio širdžiai mielą ir artimą – namų – aplinką. Scenoje parodyta, kaip tėvai laukia sugrižtančių iš miesto vaikų ir anūkų. Visi, susibėgę krūvon, muzikuoja ir dainuoja. Nuolat minima namų aplinka: alyvos, ugnis, jurginai, smėlis, beržas prie kelio, bėgantis laikas – šildė žiūrovų širdis, jautrino sielą ir netgi vertė nubraukti slapukę ašarą.

Alionių filialo salėje buvo surengta tautodailininko Julijono Gridziuškos darbų paroda, jos apipavidalinimu rūpinosi Valda Gujytė ir Birutė Pekarskienė. Renginio scenarijų rašė, režisavo ir vedė Birutė Pekarskienė.

Daugiau nei valandą koncertavo scenos entuziastai, o salėje netilo plojimai. At­ėjusių sma­giai pa­ben­drau­ti ir links­mai pra­leis­ti vakarą Alionyse netrūko. Rajono savivaldybės vadovai ir atstovai, seniūnas Sigitas Bankauskas padėkojo bei įteikė padėkas saviveiklininkams už turiningą, kupiną teigiamų emocijų meninę programą. Turėjo daug ką gražaus parodyti saviveiklinio meno entuziastai iš Alionių krašto. Kai programa puiki, tai ir žiūrovams malonu.

Seniūnijų kultūros dienų programas vertina iš 6 asmenų sudaryta vertinimo komisija, kuri išrinks pačius geriausius saviveiklininkų pasirodymus ir pakvies į baigiamąjį koncertą Širvintų kultūros centre Kovo 11-ąją.

Romas Zibalas