Gruodžio 11-osios vakarą senoji sostinė Kernavė suspindo šilčiausiomis spalvomis ir nutiesė mistinį šviesų kelią, kuriame – pasakiški senieji mitiniai gyvūnai ir simboliai

Miestelio erdvės pasidabino bendruomenės rankų darbo kurtais etnografiniais žaisliukais, saulėmis, elnių skulptūromis, šviečiančiais medžiais, teminėmis instaliacijomis. Kernavės medinėje koplytėlėje įsikūrė jauki prakartėlė, šiemet papildyta naujais „gyventojais“. Prakartėlę įrengė menininkai Jaunius Ranonis, Henrikas Orakauskas ir kiti kernaviškiai. Piliakalnių erdvėje nušvito skulptoriaus Henriko Orakausko sukurta skulptūrų pieva.
Renginio dieną buvo galima nemokamai aplankyti ELNIŲ SPA.
Šventinį vakarą įprasmino Kernavės filialo folkloro ansamblio MEDGRINDA atliekamos advento-Kalėdų giesmės Kernavės Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje, Kalėdų eglės ir kitų šventinių erdvių įžiebimas ir kulminacinis Loretos Sungailienės ir Vytauto Pilibavičiaus folk džiazo koncertas, vykęs Kernavės archeologinės vietovės muziejaus salėje.
Ačiū visiems už kūrybiškumą ir darnų bendruomeniškumą.
Renginį organizavo: Širvintų kultūros centro Kernavės filialas, Kernavės seniūnija, Asociacija MEDGRINDA, Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija, Kernavės parapija, Kernavės bibliotekos filialas.
Ačiū rėmėjams: Daiva ir Aleksas Luchtanai; Aleksas Olekas; Indrė ir Laimonas Daujotai; Stasė ir Algis Grainiai; UAB „Diforsas“; Tadas Astrauskas; UAB „Keti baltic“; Alina ir Valdas Jastremskai; Inga ir Darius Svetlikauskai; Zita ir Marijonas Svetlikauskai; UAB „Veivera“; „ELNIŲ SPA“; „Kerniaus virtuvėlė“; Judita Babenskienė; Valdas Račkauskas; Audrius Mieldažys; Ramūnas ir Asta Gleizniai; Vytenis Labanauskas; Kernavės parapija ir kunigas Marius Talutis; Irena ir Valius Stakniai; Povilas Kiaušas; Aldona ir Vidmantas Jurkevičiai; Valentina Klikūnienė; Jolita ir Darius Venckai; Jadvyga ir Jonas Purvaneckai; Ugnė Dikaitė; Janina ir Valentas Bakšiai; Jolanta ir Romualdas Mažyliai; Sandra ir Antanas Kurminai; Audrius Mieldažys; Alfreda ir Stanislovas Zabarauskai; Petras Zakrauskas; Kristina ir Giedrius Povilaičiai; Vida Graščenkovienė
Foto: Nendrė Žilinskaitė